Nákupní taška je zatím prázdná

Je tu prázdno.
V klidu si vyberte.

Jít nakupovat

Leden 2024

Co je MDM a jak vám Jamf pomůže se správou vašich Apple zařízení?

V dnešním mobilně zaměřeném světě hraje MDM (Mobile Device Management) klíčovou roli v bezpečnosti a efektivitě firem. MDM je technologie a sada procesů určených k centralizované správě, monitorování a zabezpečení mobilních zařízení, jako jsou smartphony, tablety a přenosné počítače, v rámci firmy. Tato technologie umožňuje IT oddělením efektivně spravovat zařízení, která se připojují k firemní síti, a zajišťuje, že jsou v souladu s firemními politikami a bezpečnostními standardy.

Klíčové funkce MDM

 • Nastavení a konfigurace zařízení: MDM umožňuje IT oddělením vzdáleně nastavit a konfigurovat zařízení, což zahrnuje instalaci nebo odstranění aplikací, nastavení e-mailů, Wi-Fi a VPN.
 • Zabezpečení a dodržování předpisů: MDM poskytuje nástroje pro zabezpečení zařízení, včetně šifrování, nastavení hesel a zabezpečení dat. Pomáhá také zajistit, že zařízení dodržují vnitřní a vnější regulační předpisy.
 • Monitorování a správa aplikací: MDM umožňuje sledování využití aplikací a zajišťuje, že jsou na zařízeních používány pouze schválené aplikace.
 • Vzdálená podpora a údržba: MDM umožňuje IT oddělením vzdáleně řešit problémy, provádět aktualizace a udržovat zařízení aktuální.
 • Správa koncových uživatelů: MDM umožňuje definování různých úrovní přístupu a oprávnění pro uživatele, což zvyšuje kontrolu nad tím, jak jsou zařízení využívána.

 

Apple a Jamf MDM

Jamf, jako přední řešení pro správu zařízení Apple, poskytuje komplexní nástroje a funkce pro MDM, které jsou speciálně navrženy pro produkty Apple, jako jsou iPhone, iPad a Mac. S Jamf mohou firmy plně využít výhod, které přináší produkty Apple, zatímco zajišťují efektivní správu a zabezpečení svých zařízení.

 • Integrace s Apple ekosystémem: Jamf je optimalizován pro práci s nejnovějšími operačními systémy Apple a jejich funkcemi, což zajišťuje hladkou integraci a správu.
 • Automatizace nasazování a konfigurace: Jamf usnadňuje nasazení zařízení Apple a jejich konfiguraci, což šetří čas a zjednodušuje procesy.
 • Zvýšená bezpečnost a dodržování předpisů: S Jamf mohou firmy snadno nastavit bezpečnostní politiky, šifrování a další bezpečnostní funkce, které jsou klíčové pro ochranu dat a dodržování předpisů.
 • Uživatelské rozhraní přátelské k Apple: Jamf poskytuje intuitivní uživatelské rozhraní, které je navrženo tak, aby vyhovovalo uživatelům produktů Apple.

 

Proč je MDM důležité?

 • Zvýšená bezpečnost: S rostoucím počtem mobilních zařízení připojených k firemním sítím je zabezpečení těchto zařízení nezbytné pro ochranu citlivých firemních dat.
 • Efektivita a produktivita: MDM umožňuje firmám efektivně spravovat a konfigurovat zařízení, což zvyšuje produktivitu zaměstnanců.
 • Dodržování předpisů: MDM pomáhá zajistit, že zařízení a aplikace splňují všechny relevantní právní a regulační požadavky.
 • Flexibilita a podpora práce na dálku: MDM umožňuje firmám podporovat flexibilní pracovní modely, včetně práce na dálku, bez ohrožení bezpečnosti a integrity dat.

 

MDM je nezbytným nástrojem pro moderní firmy, které využívají mobilní technologie. Poskytuje nejen zvýšenou bezpečnost a efektivitu, ale také umožňuje firmám lépe reagovat na měnící se pracovní prostředí a potřeby. Využitím MDM, zejména v kombinaci s řešeními jako je Jamf mohou firmy optimalizovat využívání svých mobilních zařízení, zatímco zajišťují ochranu svých dat a dodržování předpisů.