Nákupní taška je zatím prázdná

Je tu prázdno.
V klidu si vyberte.

Jít nakupovat

Říjen 2023

Apple rozšiřuje řadu Apple Pencil o nový model s USB-C

Apple dnes rozšířil řadu Apple Pencil o nový dostupnější model, se kterým uživatelé iPadů získají více možností. Apple Pencil se svou přesností do posledního pixelu, nízkou latencí a citlivostí na náklon nastavuje laťku tomu, jak má vypadat psaní poznámek, kreslení, anotování dokumentů či psaní do deníku. Novinka se pyšní matným tělem s plochými stranami, které se magneticky přichytí k boku iPadu, a nabíjí se přes USB-C kabel. Nový Apple Pencil bude k dostání začátkem listopadu.

„Apple Pencil je synonymem pro revoluci v psaní poznámek, kreslení a ilustrování a nabízí nekonečné možnosti, jak projevit kreativitu a být produktivní,“ říká Bob Borchers, viceprezident Applu pro celosvětový produktový marketing. „Apple Pencil v kombinaci se všestranným iPadem přichází s dalším úžasným způsobem, jak na vlastní kůži zažít kouzlo ručně psaného digitálního textu, anotování dokumentů, vpisování poznámek a nejen to.“


Dostupnější model rozšiřuje možnosti

Apple Pencil posouvá hranice kreativního vyžití a rozšiřuje všestrannost iPadu. Apple Pencil nabízí úžasné funkce, které uživatelé zkrátka zbožňují, nyní za dostupnější cenu. Nelze opomenout ani fakt, že spolupracuje se všemi modely iPadu s USB-C portem. S příchodem nového Apple Pencil si uživatelé iPadů mohou vybrat Apple Pencil, který je kompatibilní s jejich iPadem.

Apple Pencil nastavuje laťku tomu, jak má vypadat přesnost a latence. Nový model přináší stejnou pokročilou přesnost do posledního pixelu, nepostřehnutelnou latenci a citlivost na náklon, které uživatelé u Apple Pencil (1. a 2. generace) tolik zbožňují. Nový Apple Pencil funguje neomylně s funkcemi systému iPadOS jako Rukopis či Rychlé poznámky a také při práci na společném plátně v aplikaci Freeform. V kombinaci s iPady Pro s čipem M2 také reaguje na podržení hrotu těsně nad displejem, což uživatelům umožňuje dosáhnout při kreslení či ilustrování ještě přesnějších výsledků.


Pod posuvnou krytkou se skrývá USB-C port, ke kterému mohou uživatelé připojit USB-C kabel a svůj nový Apple Pencil tak spárovat a dobíjet. Když Apple Pencil magneticky přicvaknou k boku iPadu, automaticky jej tím uspí a ušetří baterii.

Řada Apple Pencil

Nový Apple Pencil představuje dosud nejdostupnější model, který rozproudí uživatelovu kreativitu a produktivitu. Zásluhou nabíjení a párování přes USB-C je nový Apple Pencil výbornou volbou pro uživatele iPadu (10. generace) a lze jej používat také se všemi modely iPadu s tímto portem, včetně iPadu Pro, iPadu Air a iPadu mini.

Vzhledem k tomu, že Apple Pencil (1. generace) podporuje citlivost na přítlak, je neuvěřitelně schopným pomocníkem při kreslení. Apple Pencil (1. generace) je kompatibilní s iPadem (10. generace) a díky portu Lightning na iPadu (9. generace) jej lze rychle spárovat a dobíjet.

Apple Pencil (2. generace) posouvá práci grafiků a designérů zase o stupínek výše, jelikož podporuje citlivost na přítlak, přepínání nástrojů dvojitým klepnutím a reakci na podržení hrotu těsně nad displejem v případě modelů iPadu Pro s čipem M2. Také se pyšní matným tělem s plochými stranami, které se magneticky přichytí k boku iPadu Pro, iPadu Air a iPadu mini, s nimiž je kompatibilní. Nechybí ani bezdrátové párování a nabíjení.