Vývoj mobilních aplikací

Posted by | No Tags | Naše služby | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vývoj mobilních aplikací

Aplikace pro chytré telefony rozšiřují možnosti vašeho byznysu. Mají různé účely, od jednoduché prezentace, přes mobilní e-shop, až po hry a složité integrace do korporátních systémů. My vám rádi pomůžeme s tvorbou všech typů aplikací. Na začátku vývoje je potřeba ujasnit si, co má aplikace splňovat a k čemu bude sloužit.  Jestli máte alespoň základní představu o své aplikaci, zbytek můžete nechat na nás.

S čím vám pomůžeme

Návrh aplikace

Pokud se rozhodnete využít naše služby, hned na samotném počátku vývoje připravíme návrh aplikace. Poslouží nám k tomu vaše, alespoň základní představa o tom, jak má aplikace vypadat a co má umět. Vymyslíme, připravíme a navrhneme takové řešení, které vám budeme moci s nadšením a hrdostí ukázat.

Design a vývoj

Na míru vašim potřebám vytvoříme jedinečný, osobitý a moderní design celé aplikace. Jakmile dojde k jeho finálnímu schválení, pustíme se do samotného vývoje.

Design a funkce aplikace je samozřejmě možné po „vyslání aplikace do světa“ měnit. K tomu slouží tzv. aktualizace. Takže jestli se v průběhu měsíců nebo let rozhodnete, že je čas na změnu, s chutí se do toho můžeme pustit. Nic totiž není nemožné a kreativitě se meze nekladou.

 


Jaké jsou typy aplikací?Přejít na článek


Co je dobré vědět před samotným vývojem

Obecný názor na mobilní aplikaci je, že má být klonem webové prezentace, aplikace se pak obecně stávají nepřehledné a pro uživatele nepoužitelné. Uživatel na telefonu nemá myš, ani není možné ho navigovat tak že by měl neustále otevřené menu nebo několik záložek. Mobilní aplikace by tedy měla mít co nejméně funkcionalit, které jsou co nejvíce vystihující, mít jednotné flow obrazovek a používat doporučené systémové komponenty a postupy.

Důležité je určit si cíl aplikace a jeho cílovou skupinu. Od toho se odvíjí jednotlivé funkcionality, tzv. wireframe (náhledové obrazovky) a design, který má využívat co nejvíce systémových komponent a animací. Obecně platí že čím více vlastních komponent je použito, tím dražší vývoj je.

Kolik takový vývoj aplikace stojí

Záleží na celkové náročnosti aplikace, míře spolupráce klienta, lokalizací do různých jazyků a dojednaném termínu dokončení aplikace, ale obecné ceny za různé druhy aplikací jsou…

 • prezentační – většinou obsahuje push notifikace, jednoduchou tabulku, napojení na mapu a jednoduché API s novinkami. Jedná se o nejjednoduší typ aplikace, cena se může pohybovat od 10 000
 • pomocná – záleží jaké periferie a techniky se použijí, cena se pohybuje od 30 000
 • e-shop – napojení na objednávkový systém, push notifikace s informací o doručení atd atd atd, cena se pohybuje od 50 000
 • systémová integrace – korporátní systémy a napojení, prostupy, vyšší úroveň zabezpečení, cena se pohybuje od 70 000
 • hra – od jednoduché po komplikovanou s využitím rozšířené reality, cena může být od 50 000
 • městský průvodce – mapa, zajímavosti, kontakty, novinky co se děje v okolí… cena za aplikaci může být od 50 000

Shrnutí na závěr

 1. Ujasněte si své představy co by aplikace měla umět a k čemu ji budou uživatele používat. Poté Vám zpracujeme hrubý odhad ceny, aby jste měli představu kolik aplikace může stát.
 2. Potkáme se, shrneme vaše požadavky a vymyslíme co přidat nebo odebrat abychom se vzájemě střetli v představách. Připravíme dokument popisující kompletní funkčnost aplikace, na jaké platformy bude aplikace naprogramovaná (podle cílové skupiny) a začneme kreslit wireframy.
 3. Wireframy jsou jednoduché nákresy popisující jaké komponenty jsou na obrazovkách použité, jak bude probíhat navigace a co vše za data a texty bude potřeba dodat. Podle wireframů se může začít kreslit design který definuje barvy, fonty a přesné rozložení komponent. Po odsouhlasení designů se může začít vyvíjet.
 4. Od zahájení vývoje se dostane maximálně jednou za dva týdny k vaším rukám testovací build, aby jste mohli průběžně kontrolovat stav produktu. Po dokončení vývoje začná fáze testování.
 5. Naši testeři aplikaci kontrolují jestli výsledek odpovídá návrhům a popisu aplikace který se definoval na začátku. Jakmile je aplikace otestovaná a vámi schválená, vypustíme ji na AppStore (popřípadě Google play) a sledujeme jak ji uživatelé používají.
 6. Pokud budete mít zájem o další sledování nebo analýzu nových funkcionalit, podepíšeme SLA smlouvu, díky které dostanete určený počet předplacených hodin měsíčně, kdy se vaší aplikaci budeme plně věnovat.

 

Chcete vypracovat nezávazný návrh?Kontaktujte nás