Jak natrvalo vypnout notifikace o dostupné aktualizaci nové verze macOS High Sierra

Posted by | · · · | Návody | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak natrvalo vypnout notifikace o dostupné aktualizaci nové verze macOS High Sierra

Po každém spuštění systému macOS jím jste upozorňováni na dostupné aktualizace systému. To může být značná otrava, pokud jej z nějakého důvodu aktualizovat nechcete. Tento návod vám poví, jak notifikaci o dostupné aktualizaci natrvalo skrýt.

I když je vhodné mít operační systém vždy aktuální, můžete mít množství důvodů, proč tak nechcete učinit. Ať už se bojíte o bezproblémový chod vámi používaných aplikací, nebo v případě verze macOS High Sierra nechcete nuceně přejít na nový systém ukládání souborů APFS, kterým Apple nahradil předchozí HFS+.

Protože je High Sierra prvním OS, který tento nový systém ukládání souborů využívá, může přece jen při restrukturalizaci dat dojít k nějakým nežádoucím chybám. Mohou vzniknout problémy s úložištěm, stejně jako s nastavením domovského serveru. Neaktualizovat systém také můžete chtít z důvodu využívání staršího hardwaru, nebo prostě proto, že nechcete a nepotřebujete v systému žádné novinky.

macOS

Jak vypnout notifikace aktualizace macOS High Sierra:

  1. Spusťte aplikaci Terminál – můžete k tomu využít hledání Spotlight, nebo jej najdete v Launchpadu v záložce Jiné
  2. Zadejte do terminálu tento příkaz. To učiníte prostým jeho zkopírováním a vložením. sudo mv /Library/Bundles/OSXNotification.bundle ~ / Documents /
  3. Stiskněte klávesu enter

Tento příkaz v podstatě jen přesune soubor, který je zodpovědný za spouštění upozornění na upgrade. V závislosti na verzi vašeho operačního systému a oprávnění uživatele, můžete, nebo nemusíte, obdržet varovnou zprávu. Ta vás vybízí k zadání a potvrzení hesla, které používáte k přihlášení. To stačí napsat a opětovně stisknout enter.

Po spuštění příkazu tedy docílíte toho, že se vám notifikace o dostupné aktualizaci na verzi macOS High Sierra již nebude zobrazovat. Už k tomu stačí jen restartovat počítač. Tento postup vám však nijak nebrání v samotné aktualizaci, opravdu tak jen skrývá hlášku o dostupné nové verzi.

macOS

Pokud kdykoli budete chtít systém High Sierra nainstalovat, stačí navštívit Mac App Store, požadovanou verzi operačního systému vyhledat a nainstalovat ji. Tento postup samozřejmě činíte na vlastní riziko.

Zdroj: AppleInsider.com

Můžeme pomoci jinak?Kontaktujte nás