Proč byste měli zálohovat své iOS zařízení?

Posted by | | Tipy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Proč byste měli zálohovat své iOS zařízení?

Je pravda, že cloudová úložiště jsou pro bezpečné uložení vašich dokumentů skvělá, vyplatí se ale zálohovat i na pevný disk. Stejně jako u zálohy počítače by ani u telefonu nemělo stačit jedno jediné – a „nepevné“ – úložiště. Pokud o zálohu na cloudu jakýmkoliv způsobem přijdete, nezbyde vám nic jiného, než začít od úplného začátku, za cenu ztráty fotografií, dokumentů a dalších dat, se kterými je obnova snazší.

Aplikace

Jednou z nejnepříjemnějších součástí začátku s novým telefonem je, že přijdete i o všechny aplikace. Tudíž i v případě, že se vám podaří obnovit dokumenty či fotografie, bude vám chybět program, ve kterém je můžete otevřít a pokročile editovat.

Nastavení

Pokud s telefonem musíte znovu začít od úplného začátku, nemáte ani veškerá předchozí nastavení. Znamená to, že například musíte znovu registrovat svůj otisk prstu pro Touch ID, přeinstalovat a znovu nastavit oblíbené vyzváněcí melodie a přiřadit je k těm správným kontaktům. Používáte-li knihovnu fotografií na iCloudu, musíte ji opětně aktivovat, abyste mohli své fotografie vrátit zpět do zařízení.

Jedná se možná na první pohled o řadu drobných detailů, je ale potřeba mít na vědomí, že jejich nastavení a přizpůsobení vám zabralo dohromady celé týdny postupné práce.

Ne každou maličkost si budete pamatovat a pocit, že „něco nesedí“, není zrovna nejpříjemnější, nemluvě o času, který budete muset opětovným nastavováním strávit.

Opětovné stahování obsahu, jako jsou dokumenty nebo fotografie, může být v případě cloudového úložiště značně frustrující. Čím více toho máte, tím déle trvá nalezení konkrétní položky, kterou zrovna potřebujete. Když se nad tím zamyslíte, je toho dohromady skutečně hodně: aplikace, dokumenty, mediální obsah…

Shrnutí – proč zálohovat?

Protože i když se všechny vaše nákupy aplikací, hudba a fotografie „skladují“ na iCloudu, a dokonce i když máte všechny dokumenty uložené na Dropboxu, je začínání s novým zařízením „od nuly“  náročné především na čas a místy i na psychiku. Od zálohování na pevný disk vás dělí jen pár kliknutí, tak mu zkuste trochu času věnovat.

 

Můžeme pomoci jinak?Kontaktujte nás