Jak nahradit ikonu souboru nebo složky libovolným obrázkem v macOS?

Posted by | · | Tipy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak nahradit ikonu souboru nebo složky libovolným obrázkem v macOS?

Jednotlivé typy souborů mají v macOS své jasně dané ikony. Pokud jich tak máte na ploše více, musíte se orientovat pouze podle názvu. Pro lepší rozlišení ale lze nudné ikony změnit a to jak u souborů, tak složek. Nahrazení je snadné a jde plně vrátit zpět, pokud vám nebude vyhovovat. Podívejte se na náš tip!

 

Ať už z důvodu nudně vypadající plochy, nebo lepší přehlednosti, můžete si změnit výchozí ikony souborů a složek za libovolné obrázky. Ty lze vzít buď přímo z fotografií, které máte uložené v Macu, nebo třeba z ikon aplikací. Vše funguje na bázi Drag & Drop a je tedy velice rychlé.

 

Jak na macOS změnit ikonu souboru nebo složky

Pro příklad jsem si vzal zvukový soubor na ploše. Ten má jako ikonu zobrazenou standardně notu a pokud takových máte více, můžete se v nich hůře orientovat. Dovedu si představit, že v praxi můžete mít podobě rozdělen prezentace a místo ikony aplikace Keynote mít u nich signifikantní obrázek, díky kterému hned rozklíčujete, co je obsahem prezentace.

macOS změna ikony

Nejprve si připravte obrázek, který budete pro soubor nebo složku nově používat. Kromě fotografií lze takto označit soubory i ikonou nějaké aplikace. Klikněte jednou na soubor, u kterého chcete ikonu změnit. Stiskněte klávesovou zkratku CMD + I a zobrazí se podrobné informace o souboru. V záhlaví tohoto dialogu je vlevo ikona. Na ni přetáhněte kurzorem nový obrázek nebo aplikaci, ze které chcete ikonu použít. U aplikací je nutné přetahovat obrázky ze složky Aplikace ve Finderu, Z Docku toto nefunguje.

macOS změna ikony

A je to! Ikona souboru se změní. Pokud byste pak chtěli ikonu znovu změnit, stačí opakovat tento postup, ikona se vždy přepíše. Když vás nová podoba omrzí, jednoduše se lze vrátit zpět na původní. Stačí kliknout v záhlaví na aktuální ikonu a stisknout CMD + Backspace nebo klávesu Delete.

Můžeme pomoci jinak?Kontaktujte nás