„Pusťte“ Mac do firmy – hlavní benefity, které každá společnost ocení

Posted by | | Tipy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem „Pusťte“ Mac do firmy – hlavní benefity, které každá společnost ocení

Apple je tradičně spojován s kreativními firmami, ale díky mobilním zařízením zvyšujícím produktivitu a výkonným, spolehlivým stolním počítačům konečně získává své zasloužené místo ve firmách napříč všemi obory. Pojďme se společně podívat na benefity, které počítače typu Mac přinášejí do firem.

Úžasný hardware

Bez ohledu na druh podnikání, prostředí a potřeby, jsou Macy dokonalým hardwarovým prvkem, který si místo ve firmě zaslouží. Od MacBooků s celodenní životností na baterii, až po výkonné iMacy je každý Mac vytvořen tak, aby poskytl rychlou práci se soubory, hladký chod a skvělý výkon.

Pokročilý operační systém

MacOS je výkonný operační systém, který najdete v každém Macu ihned po rozbalení. Jedná se o intuitivní a snadno ovladatelný systém s hromadou funkcí navržených tak, aby šetřili váš čas a poskytovaly lepší výsledky. Aplikace pro běžnou kancelářskou práci naleznete hned mezi základními aplikacemi a produktivní aplikace z balíku iWork (Pages, Numbers, Keynote) máte ke stažení zdarma v App Store. Nemusíte tak investovat peníze do kancelářských aplikací MS Office a rychle si na rozhraní zvyknete.

Snížení stávajících nákladů na IT podporu

Macy jsou mnohem jednodušší zařízení, než klasické PC stanice. Nastanou-li nějaké problémy během používání, uživatelé jsou často schopni vyřešit si tyto problémy samy. Společnost IBM dokonce tvrdí, že pouze 5% uživatelů Macu potřebuje podporu od IT oddělení, oproti 40% u uživatelů s Windows. Takže když to celé shrneme, Mac šetří váš čas, pracovní sílu a provozní náklady. Vaše IT oddělení tak má volné ruce a může se věnovat komplikovanějším úkolům.

 

Nižší poplatky za elektřinu

Vzhledem k tomu, že Apple vyvíjí vlastní hardware i software, je vše navrženo tak, aby spolupráce na úsporách energie byla co největší. Ve skutečnosti je kalifornská společnost jediným výrobcem, jehož celý sortiment stolních počítačů a notebooků splňuje normy EPA ENERGY STAR A EPEAT Gold pro lepší využití energie.

Například Mac Mini spotřebuje méně energie než jedna 13W žárovka.

Méně virů a malware

Počítače typu Mac jsou postaveny na platformě UNIX, která vám prakticky dává do rukou „bezplatný antivirový systém“. Pokročila bezpečnostní opatření zahrnují firewally, VPN klienty, silné šifrovací nástroje a integrované zabezpečení internetu. Netvrdíme však, že napadaní Macu je nemožné, ale rozhodně to není tak jednoduché jako u počítačů s Windows.

Bezproblémová integrace Windows

V případě, že někteří zaměstnanci potřebují na svém Macu systém Windows, mají k dispozici nativní podporu pro sítě Apple i Windows. Systémy jsou naprosto kompatibilní a využití např. Microsoft Exchange Serveru není žádný problém. Není potřeba stahovat žádné další aplikace, vše najdete přímo v prostředí macOS.

Zůstatková hodnota

Mac má vynikající pověst, pokud jde o celkové náklady na vlastnictví. Životnost zařízení (v případě Maců) dosahuje několika let. Aktualizace softwaru jsou zdarma (po celou dobu používání) a hardware je stejně tak dobře odolný, jak dobře vypadá.

Neomezené licence pro klientské servery

Mac Pro je skvělý dedikovaný server a nejlepší na tom je, že není potřeba žádných individuálních licencí. Na počátku zakoupíte neomezenou licenci pro celou organizaci a nemusíte se starat o získání dalších licencí při expanzi firmy.

Můžeme vaší firmě pomoci?Kontaktujte nás