Jak na Mac instalovat fonty a jak je poskytnout všem uživatelům počítače

Posted by | · · · | Návody | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak na Mac instalovat fonty a jak je poskytnout všem uživatelům počítače

Ať už pracujete na nějakém grafickém dokumentu, nebo vám jednoduše nestačí základní nabídka stylů ve vašem počítači Mac, můžete si fonty stáhnout další. Tento návod vám poví kde a jak.

 

Ke stažení nových fontů do vašeho Macu se hodí navštívit webové stránky DaFont nebo 1001 Free Fonts. Ke stažení samozřejmě zvolte nabídku Download. Je vhodné ale zkontrolovat si licenci použití, abyste se později nedostali do nějakých nepříjemností. Většina fontů je totiž nabízena jen pro osobní užití (Free for personal use).

 

fonty

 

Po stažení všech požadovaných fontů jděte do složky, kam se vám soubory z stažené internetu obvykle ukládají. Pravděpodobně to bude Stahování. Zde najdete všechny své stažené fonty nejspíše ještě zkomprimované v souboru ZIP. Dvojím poklepáním všechny rozbalte. Některé v sobě mohou obsahovat i náhledové obrázky nebo dokument „Read me“, kterých si nemusíte všímat.

 

fonty

 

Pokud jste si fontů nestáhli příliš velký objem, stačí na každý dvakrát poklepat, čímž je nainstalujete. Jestliže by vám ale toto mělo zabrat příliš času, můžete nainstalovat všechny naráz. V otevřeném Finderu zvolte v řádku nabídek záložku Otevřít a dole pak Otevřít složku. Do té zadejte /Knihovna/Fonts.

 

fonty

 

Otevře se vám adresář, ve kterém jsou všechny fonty, které máte ve svém počítači nainstalované. Sem ty rozbalené, které mají koncovku TFF nebo OTF přesuňte. Tím se každý automaticky nainstaluje a vy jej po tomto kroku již můžete používat napříč aplikacemi – to však pouze pod tím přihlášeným uživatelem, který fonty instaloval.

 

 

Výchozí umístění instalace

Pokud tedy jednu pracovní stanici využívá více uživatelů, ti nově nainstalované fonty neuvidí. Aby však s nimi mohli pracovat i oni, musíte změnit výchozí umístění instalace. K tomu si stačí zvolený font, který chcete poskytnout všem uživatelům počítače, rozkliknout, v řádku nabídek vybrat Kniha písem a dát Předvolby.

 

fonty

 

Zde už jen překlikněte v nabídce Výchozí umístění instalace z uživatele na počítač. Zatržením nabídky Vyřešit konflikt duplikátů přesunutím souborů do koše se také zbavíte případných duplicit, kdyby si stejným způsobem instaloval nové fonty některý z dalších uživatelů vaší stanice, nebo jste jen zapomněli, které jste si již instalovali.

 

fonty

 

Zdroj: AppleInsider.com

 

Můžeme pomoci jinak?Kontaktujte nás