Jak na Mapy v iOS 10 – návod i pro úplné začátečníky

Posted by | · | Návody | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak na Mapy v iOS 10 – návod i pro úplné začátečníky

Po stížnostech v dřevních dobách začátků aplikace Mapy se společnosti ji společnosti Apple podařilo dotáhnout téměř k dokonalosti. Velkých změn doznaly Mapy s příchodem mobilního operačního systému iOS 10. Jak na ně?

Jak zjistit vaši současnou polohu

Když poprvé spustíte Mapy, uvítá vás 2D mapa s modrým kroužkem a vyhledávacím polem. Modrý bod ukazuje vaši současnou polohu, vygenerovanou pomocí GPS a Wi-Fi. Když se budete pohybovat, uvidíte kolem modrého bodu pulsující modrý kruh spolu s šipkou, která ukazuje směr, kterým míří váš iPhone. Pokud modrý indikátor z jakéhokoliv důvodu z vaší obrazovky zmizí, můžete svou polohu vrátit zpět do mapy klepnutím na na modrou šipku v pravém horním rohu obrazovky. Šipka se poté zbarví modře.

Když na šipku klepnete dvakrát, mapa se otočí směrem, kterým zrovna stojíte. Jednoduchým klepnutím mapu vrátíte zpět do původní orientace.

Jak uložit současnou polohu

Chcete si současnou polohu uložit pro pozdější „použití“? Klepněte na symbol „i“ v pravém horním rohu obrazovky. V menu, které se vám objeví, zvolte „Označit moji polohu“. Uloží se vaše současná adresa včetně souřadnic. Polohu pak můžete přidat do oblíbených nebo ke kontaktu.

Jak sdílet současnou polohu

Čas od času se sdílení polohy hodí – ten komu ji nasdílíte, si pak k vám snadno může nechat vygenerovat trasu. Jednoduše klepněte na modrý kroužek, označující místo, na kterém se aktuálně nacházíte. Pak už jen zvolíte možnost „Sdílet moji polohu“ a vyberete způsob, kterým ji chcete sdílet.

Jak změnit způsob zobrazení mapy

Apple Mapy nabízejí zobrazení ve 2D a 3D, dopravní linky a satelitní režim. Ve výchozím nastavení je zobrazení map tradiční, můžete ho ale jednoduše a rychle přepnout. Klepněte na symbol „i“ v pravém horním rohu obrazovky a zvolte typ zobrazení. Chcete-li zobrazit dopravní situaci, posuňte tlačítko u nápisu Provoz do polohy „zapnuto“ (zelená).

Jak vyhledat polohu

V aplikaci klepněte na vyhledávací pole ve spodní části obrazovky. Přímo pod vyhledávacím políčkem v panelu, který zaplní většinu vaší obrazovky, najdete doporučená místa v nejrůznějších kategoriích v okolí místa, na němž se právě nacházíte. Pod vyhledávacím polem se vám také zobrazí místa vašeho posledního vyhledávání. K vyhledávání konkrétních míst můžete pochopitelně využít vyhledávací pole, kam zadáte adresu nebo název firmy či podniku. K vyhledávání můžete použít i hlasovou asistentku Siri, a to pomocí příkazu „Show me [poloha]“.

Flyover

Aplikace Mapy nabízí funkci Flyover – doslova „přelet“ – pro více než 250 míst po celém světě. Do vyhledávacího pole ve spodní části obrazovky zadejte název lokace – na kartě, která se vám objeví, byste měli vidět možnost „Prohlídka Flyover“. Klepněte na ni a užijte si pohled na vaši oblíbenou destinaci z ptačí perspektivy.

 

Jak zjistit trasu

Na mapách si najděte místo, kam se potřebujete dostat, případně si ho vyhledejte v příslušném poli. Klepněte na tlačítko „Trasa“ na kartě, která se vám ukáže, a zvolte, odkud chcete na místo navigovat. Ve spodní části obrazovky najdete způsoby dopravy: auto, chůzi, veřejnou dopravu a jízdu. Možnost „Jízda“ můžete zvolit pouze v případě, že máte ve svém iPhonu nainstalovanou příslušnou aplikaci, jako je například Uber.

Jak vybrat trasu

Poté, co jste si nechali ukázat trasu, se vám na Mapách zobrazí více jejích variant. Jednoduše klepněte na tu, která vám z jakéhokoliv důvodu více vyhovuje. Když klepnete na Volby trasy, můžete si nechat zobrazit trasu bez zpoplatněných úseků či dálnic.

Přehled o trase získáte, když v režimu Navigace povytáhnete panel s nabídkami ve spodní části obrazovky a klepnete na „Podrobnosti“. Zde můžete také přepnout na přehled trasy nebo vypnout audio navigaci.

 

Můžeme pomoci jinak?Kontaktujte nás