Jak na iPhonu zobrazit číselnou sílu signálu?

Posted by | · | Návody | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak na iPhonu zobrazit číselnou sílu signálu?

V levém horním rohu na displeji Vašeho iPhonu se zobrazují tečky, které znázorňují sílu signálu. Jestliže Vás tyto tečky již „nebaví“, stačí si přečíst náš návod, který odstraní tečky a zobrazí něco daleko zajímavějšího. Síla mobilního signálu se měří v decibel-miliwattech (dBm) – což je poměr mezi naměřenou hodnotou a jedním miliwatem. V tom případě, pokud je výkon signálu vyšší než 1mW, zobrazuje se hodnota na displeji v kladných číslech. A v případě, že je hodnota nižší jak 1mW, hodnota je pochopitelně záporná.

Jak nastavit číselné zobrazování signálu?

Návod je poměrně jednoduchý a pokud budete postupovat podle následujících bodů, rozhodně to zvládne každý z Vás.

V aplikaci Telefon zvolte čtvrtou záložku „Číselník“ a následně vyťukejte následující = *3001#12345#*. A klasicky díky zelenému tlačítku dejte zahájení hovoru.

  • Následně se Vám zobrazí obrazovka Field Testu, kde je potřeba stisknout a držet tlačítko pro uspání telefonu a to do té doby, pokud se nezobrazí obrazovky pro vypnutí. Telefon ale rozhodně nevypínejte, stiskněte a držte tlačítko plochy dokud se nevrátíte na domovskou obrazovku iPhonu.
  • Pokud všechno proběhlo v pořádku, budete mít v levém horním rohu místo teček a kroužků číselnou hodnotu signálu.

A co, pokud chci vrátit akci zpátky? Stačí do číselníku vložit opět *3001#12345#*. Následně přejít do Field Testu – Kliknout na sílu signálu v levém horním rohu pro přepínání mezi čísly a symboly. Následně zmáčknout Home Button a je vše zpět. Tři jednoduché kroky stačí k tomu, aby se Vám zobrazovala číselná hodnota síly signálu, což pro někoho může být daleko poutavější a hlavně přehlednější a přesnější. Uvidíte sami, vrátit se zpět k původní verzi jde také velmi snadno.

 

Můžeme pomoci jinak?Kontaktujte nás