Od 25. května přestane iTunes Store spolupracovat s původní Apple TV a některými systémy Windows

Posted by | · · | Články | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Od 25. května přestane iTunes Store spolupracovat s původní Apple TV a některými systémy Windows

Vlastníte-li původní Apple TV či počítače s Windows XP či Vista, nebudete moci od 25. května stahovat jakýkoli obsah z obchodu iTunes. O této zprávě informoval sám Apple v skrze svou podporu.Pokud patříte mezi majitele první generace Apple TV, není pro vás jiná alternativa, než si pořídit novější zařízení. Apple nyní nabízí dvě generace svého řešení chytré televize. Apple TV poskytuje výstup 1080p, je osazena čipem A8 a svému uživateli poskytne 32 GB úložného prostoru. Zaplatíte za ni 4 290 Kč.

Apple TV 4K umožní výstup až 2160p s Dolby Vision a HDR10. Je osazena čipem A10, který najdete i v iPhonech 7 a prodává se ve dvou paměťových variantách. 32GB verze stojí 5 190 Kč a 64GB pak 5 790 Kč. Oproti té bez přídomku 4K poskytuje i Gigabitový Ethernet, Bluetooth 5.0 a HDMI 2.0a.

S Apple TV 4K se na vaše oblíbené filmy a seriály můžete dívat ještě raději. Videa vám na obrazovce ožijí do posledního detailu. Můžete si pustit cokoli z iTunes i pořady z aplikací jako Amazon Prime Video, Netflix a Mubi. Na velké obrazovce se navíc snadno podělíte i o fotky z vašeho iPhonu.

Windows

Navíc díky možnosti zrcadlení obrazovky může celé zařízení sloužit i jako prezentační nástroj. Stačí jej připojit k projektoru, přes Wi-Fi propojit s iPhonem, iPadem nebo MacBookem a snadno tak přenášet obraz. O ukončení podpory první generace Apple TV informuje společnost každé majitele e-mailovou zprávou.

Bezpečnostní riziko

Stejně jako je zastaralá první Apple TV, ani systémy Windows XP či Vista na tom nejsou o moc lépe. Pokud je však ještě používáte a chcete i nadále služeb iTunes plně využívat, postačí vám aktualizace na Windows 7 či novější.

Apple v tomto případě zdůvodňuje ukončení podpory bezpečnostním rizikem, protože Microsoft těmto systémům ukončil oficiální podporu a Apple tak nemůže zaručit bezproblémový chod. iTunes na nich sice i nadále spustíte, ale s velmi omezenou funkčností.

Windows XP je v informatice název operačního systému z řady Windows NT od firmy Microsoft, který byl vydán v roce 2001. Byl určen pro obecné použití na domácích či firemních osobních počítačích, laptopech či mediálních centrech. Prodej Windows XP byl ukončen v roce 2008, distribuce OEM verzí byla ukončena 30. června 2010.

Windows Vista je operační systém z řady Windows NT firmy Microsoft, který byl vydán v roce 2007. Všeobecná podpora byla ukončena 10. dubna 2012, bezpečnostní aktualizace byly vydávány do konce rozšířené podpory dne 11. dubna 2017.

Zdroj: AppleInsider.com, Wikipedie

Můžeme pomoci jinak?Kontaktujte nás