Propojte iPhone či iPad s Apple TV a získejte nový rozměr vašich prezentací

Posted by | · · | Návody | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Propojte iPhone či iPad s Apple TV a získejte nový rozměr vašich prezentací

Prezentovat vaši práci, či přednášet na konferenci, lze i přímo z vašeho iPhonu potažmo iPadu. Stačí vám k tomu Apple TV.

Telefon iPhone ani tablet iPad k jakékoli televizi připojit nemůžete. Např. mobilní telefony značky Sony sice lze s televizí propojit skrze kabel dodávaný v balení, to ale Apple se svými iPhony neumožňuje. Nebylo by to ani pohodlné, ani efektivní. Zařízení s operačním systémem iOS lze ale propojit s Apple TV.

 

Společnost Apple tento „set-top box“ nabízí ve třech variantách. 32GB Apple TV lze koupit za 4 290 Kč, 32GB Apple TV 4K za 5 190 Kč a ta samá varianta jen se 64 GB paměti vás vyjde na 5 790 Kč. Rozdíly jsou zřejmé. Na televizi s přídomkem 4K si můžete pouštět filmy a seriály v kvalitě 4K HDR, streamovat živé sportovní přenosy i zpravodajství. A v neposlední řadě sledovat pořady z aplikací jako Netflix nebo iTunes.

Apple TVVýkonný čip A10X Fusion utáhne ještě propracovanější a interaktivnější hry a aplikace. Zároveň umožní, abyste si na velké obrazovce prohlíželi vaše fotky a videa z Knihovny fotografií na iCloudu nebo ze sdílených alb. Zároveň si můžete na domácím kině pustit hudbu z Apple Music. Ani jedno z tohoto však nepotřebujete, pokud chcete Apple TV využít pouze jako prezentační nástroj.

 

Na bazarech tak můžete najít i předchozí generace, které toho sice neumí mnoho, ale pro váš účel budou plně dostačovat. Důležitá je totiž podpora AirPlay, kterou i ty mají. Pomocí této funkce můžete streamovat obsah do Apple TV, nebo rovnou zrcadlit celou obrazovku vašeho iOS zařízení. Takto si tedy snadno z televize nebo připojeného projektoru vytvoříte svůj prezentační nástroj.

 

Streamování z iPhonu, iPadu nebo iPodu touch přes AirPlay

 1. Musíte být poblíž Apple TV.
 2. Otevřete aplikaci, ze které chcete streamovat přes AirPlay.
 3. Klepněte na ikonu AirPlay. V některých aplikacích, třeba ve Fotkách, klepněte na ikonu sdílení a až poté na AirPlay.
 4. Vyberte AirPlay zařízení. Nevidíte-li svou Apple TV, zkuste iOS zařízení připojit ke stejné Wi-Fi síti jako zařízení, do kterého chcete streamovat přes AirPlay

 

Zrcadlení iPhonu, iPadu nebo iPodu touch

Tímto postupem můžete celou obrazovku vašeho iOS zařízení zrcadlit do Apple TV:

 1. Musíte být poblíž Apple TV.
 2. Na iOS zařízení přejetím prstem od spodního okraje obrazovky otevřete Ovládací centrum.
 3. V Ovládacím centru klepněte na ikonu Zrcadlení obrazovky a v seznamu vyberte svou Apple TV. Pokud ji nevidíte, opět zkuste mít iOS zařízení připojené ke stejné Wi-Fi síti jako je Apple TV.
 4. Pokud se na televizní obrazovce či plátně objeví kód AirPlay, zadejte ho na iOS zařízení, ze kterého chcete obraz zrcadlit.

Projekční zařízení použije stejnou orientaci obrazovky a poměr stran jako vaše iOS zařízení. Pokud chcete zrcadlenou obrazovkou iOS zařízení vyplnit celý obraz, změňte nastavení poměru stran nebo zkuste upravit zvětšení na zařízení, na které obraz zrcadlíte.

 

Vypnutí AirPlay nebo zrcadlení obrazovky

 1. Otevřete aplikaci, která AirPlay používá.
 2. Klepněte na ikonu AirPlay nebo na ikonu Zrcadlení obrazovky. Zrcadlení iOS zařízení ukončíte tím, že otevřete Ovládací centrum a klepnete na Zrcadlení obrazovky.
 3. V seznamu klepněte na název vašeho iOS zařízení.

Můžeme pomoci jinak?Kontaktujte nás

Zdroj: Apple.cz