Dock macOS dokáže nabídnout i přístup k nejpoužívanějším složkám

Posted by | · · | Tipy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dock macOS dokáže nabídnout i přístup k nejpoužívanějším složkám

Operační systém macOS dokáže velmi usnadnit práci s dokumenty. Stačí jen vědět, jak na to. Náš tip přináší návod, jak dock macOS přinutit k tomu, aby zobrazoval vaše nejpoužívanější složky. A protože může být dock stále zobrazený, budete mít k těmto složkám neustálý přístup bez nutnosti spouštění prohlížeče souborů.

 

Apple vždy prosazoval maximálně intuitivní ovládání a ne jinak je tomu u macOS – operačního systému na počítačích Mac. V základním nastavení jsou ihned připravené k práci, ale hodí se znát pár tipů, kterými si práci ještě více usnadníte. Jeden takový je umístění nejpoužívanějších složek do oblasti docku.

 

Dock macOS umožňuje zobrazení i složek a dokumentů

Dolní pás ikon, nazývaný Dock, sdružuje především aplikace a ve své pravé části pak v základním nastavení složky Dokumenty a Stahování. Nemusí to ale každému vyhovovat a můžete si do něj dát jinou libovolnou složku. Stačí ji chytit a na místo v Docku přetáhnout.

dock macOS

Jakmile máte takovou složku v docku přetaženou, lze si s ní ještě pohrát. Můžete ji nechat zobrazovat jako obyčejnou složku, nebo jako sadu. To se hodí v případ, když jsou obsahem například obrázky a hned můžete vidět náhled posledního z nich.

dock macOS

 

Mezi další volby pak patří řazení dle názvu, přidání nebo druhu. Je to stejné, jako ve Finderu, když si chcete seřadit soubory. Co je ale více zajímavé je, že po kliknutí na složku v docku máte na výběr hned 4 možnosti zobrazení. Vějíř, Mřížku, Seznam a Automaticky. Osobně preferuji Mřížku, která mi přijde nejpřehlednější, ale jde každé složce nastavit jinou možnost. Volba Automaticky pak sama určí, jak se bude seznam zobrazovat podle obsaženého druhu souborů.

Můžeme pomoci jinak?Kontaktujte nás