Jak si nastavit automaticky spouštěné aplikace po startu macOS

Posted by | · · · | Tipy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak si nastavit automaticky spouštěné aplikace po startu macOS

Nastavení automaticky spouštěných aplikací po startu systému macOS vám ušetří čas. Vybrané aplikace si do seznamu můžete přidávat, nechtěné zase odebírat. Jak na to?Mnoho titulů se do seznamu automaticky spouštěných aplikací přidají sami. Což může být mnohdy nežádoucí, protože pokud je pravidelně nevyužíváte, může jejich chod zpomalovat systém. Zároveň i kvůli tomu samozřejmě samotné spuštění systému trvá déle.

Odebírání aplikací

Jak přidání tak odebírání aplikací spouštějících se po startu systému se upravuje v Předvolbách systému. V této nabídce poté zvolte Uživatelé a skupiny. V levém sloupci si zde pak můžete vybrat, pro který účet chcete jaké aplikace po startu spouštět. Stačí jej vybrat.

macOS

Přepněte se do druhé záložky Přihlášení. Zde se vám zobrazí seznam automaticky spouštěných aplikací po startu systému macOS, které se do něho přidaly po jejich instalaci. Abyste jej mohli editovat, je nutné povolit změny. To učiníte, když kliknete v levém dolním rohu okna na ikonu zámku. Následně budete požádáni o zadání hesla daného uživatelského účtu.

macOS

Je-li zámek odemčený, již můžete seznam editovat. Chcete-li tedy danou aplikaci odstranit, stačí ji vybrat a stisknout symbolmínus pod samotným seznamem.

macOS

Přidávání aplikací

Chcete-li naopak aplikace, které se budou po startu systému automaticky spouštět, přidat, slouží k tomu symbol plus, který také najdete pod seznamem titulů. Po jeho volbě se ocitnete v procházení, kde stačí zvolit záložku aplikací, určit tu požadovanou a potvrdit nabídkou Přidat. Ta se následně do seznamu přidá.

Tento proces můžete samozřejmě opakovat tak dlouho, dokud seznam nebude obsahovat všechny vámi požadované položky. Následně je vhodné ještě uzamknoutmožnost editace účtu tím, že opět kliknete na ikonu zámku.

macOS

U seznamu aplikací je ještě zajímavá nabídka Skrýt. Pokud ji zaškrtnete, aplikace se spustí na pozadí systému, čímž na vás nevyskočí žádné její okno. Bude jen načtená a připravená k okamžitému použití.

Například aplikace Dropbox nepotřebuje být spuštěna v žádném okně. Pracuje na pozadí a jakmile detekuje nové soubory uložené do schránky z jiného zařízení, okamžitě je synchronizuje i do vašeho počítače s macOS.

Zdroj: AppleInsider.com

Můžeme pomoci jinak?Kontaktujte nás