Apple ve firmách: 72% zaměstnanců volí Mac oproti PC a 75% iOS oproti Androidu

Posted by | No Tags | Články | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apple ve firmách: 72% zaměstnanců volí Mac oproti PC a 75% iOS oproti Androidu

Americká společnost Jamf nedávno provedla celosvětový průzkum napříč firemními klienty (580 oslovených firem) a výsledná zpráva s názvem „The Impact of Device Choice on the Employee Experience“ ukazuje, že 72% dotázaných zaměstnanců upřednostňuje pro svou práci počítače typu Mac.

Mac nebo PC – jak na to reagují firmy

Více než polovina oslovených firem (52%) v dnešní době nabízí zaměstnancům možnost výběru pracovní stanice. Pokud se tak stane, většina zvolí produkty Apple. Firmy, kde takové možnosti jsou, až 72% zaměstnanců volí Mac a zbylých 28% klasické PC stanice. Možností, jak do firem dostat Apple zařízení, je hned několik. Jednorázový nákup je ve firemním světě předháněn tzv. Apple leasingem, kdy si firma může rozložit částku do několika měsíců a nemusí jednorázově nakoupit vybavení pro své zaměstnance. Další variantou je tzv. operativní pronájem, podobně fungující jako u automobilů. Více informací se dozvíte zde.

 

 

iPhone nebo Android – co na to zaměstnanci

Podobně jako u počítačů, dopadl tento průzkum také u mobilních zařízení. Více než 45% oslovených firem dává svým zaměstnancům na výběr. Ve všech firmách, kde tato volba existuje, si iOS zařízení vybere 75% zaměstnanců (iPhone nebo iPad). Zbylých 25% zaměstnanců volí telefony se systémem Android.

Dopad výběru zařízení na efektivitu zaměstnanců

Průzkum také ukázal, že mají-li zaměstnanci na výběr a mohou si zvolit svůj pracovní nástroj, jsou více produktivní a kreativní.

Lepší produktivitu pociťuje 68% zaměstnanců, kreativita stoupla o 37% a týmová spolupráce o 35%. Dokonce více než 35% zaměstnanců tvrdí, že lépe vnímají a věří místu, kde pracují.

 

Zdroj: Jamf.com

 

Můžeme nějak pomoci?Kontaktujte nás