Apple Pay přijde v průběhu roku do ČR, Moneta Money Bank má být první

Posted by | · | Tipy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Apple Pay přijde v průběhu roku do ČR, Moneta Money Bank má být první

Platební platforma Apple Pay, kterou kalifornská společnost provozuje už v několika zemí, se zřejmě v polovině tohoto roku spustí i u nás. Díky tomu budou mít obchodníci i platící uživatelé více možností, jak uskutečnit svoji platbu. Navíc je placení telefonem nebo chytrými hodinkami velmi jednoduché a rychlé.

 

Technologií Apple Pay mohou momentálně platit v USA, Kanadě, Francii, Itálii nebo třeba Švédsku. Přitom je důležité, aby daná banka technologii podporovala. Pokud by k nám přijel cizinec a využíval služeb své banky s podporou Apple Pay, mohl by i u nás u bezkontaktního terminálu takto zaplatit.

Apple Pay potvrzuje zpráva pro investory

Server Appliště.cz zveřejnil informaci z veřejně dostupných stránek banky Moneta Money Bank, která uvádí ve své zprávě pro investory na přehledné road mapě plánované zavádění nových technologií. Mezi nimi je i platební styk kompatibilní s iOS platformou. Na obrázku níže jej můžete vidět hned vedle mobilních plateb na platformě Android – Android Pay. Ta už je u Monety zavedena.

Apple Pay v ČR, Moneta Money BankZdroj: Appliště.cz