11 nejlepších widgetů pro iOS 10

Posted by | No Tags | Tipy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 11 nejlepších widgetů pro iOS 10

Pokud máte iPhone s iOS 10 a ještě jste nezačali používat widgety, měli byste s tím rozhodně začít. Pouhým posunutím domovské obrazovky směrem doprava můžete totiž získat perfektní přehled o všem, co je pro vás důležité. Díky widgetům v iOS 10 máte spoustu potřebných dat na dosah ruky. V dnešním článku se podíváme na 11 nejlepších. Začneme stručným přehledem o používání widgetů jako takových a dále si ukážeme pět předinstalovaných widgetů a šest widgetů aplikací třetích stran, které vám pomohou udržet přehled o těch nejdůležitějších úkolech a informacích vašeho dne.

Jak získat přístup k widgetům

Přístup k přehledu o aktuálním dni můžete získat dvěma způsoby: z uzamčené obrazovky a z domovské obrazovky odemknutého zařízení.

Jak přidávat nové widgety a upravit ty stávající

Řada vašich oblíbených aplikací disponuje možností vytvoření widgetu s těmi nejdůležitějšími daty. Každý widget do denního přehledu je potřeba přidat zvlášť. Domovskou či uzamčenou obrazovku posuňte doprava  a na stránce s widgety zascrollujte až úplně dolů. Zde klepněte na „Upravit“ a v seznamu widgetů přidejte jednotlivé položky klepnutím na zelené kolečko se symbolem „+“ po levé straně. Až budete s výběrem hotovi, klepněte na „Hotovo“ v pravém horním rohu obrazovky. Dlouhým stiskem symbolu tří linek napravo od widgetu můžete widget přetáhnout na jiné místo, klepnutím na červené kolečko se symbolem „-“ po levé straně widget odstraníte.

Aktivita

Pokud aktivně využíváte platformu Zdraví a máte zesynchronizované Apple Watch s vaším iPhonem, jistě uvítáte možnost získat přehled o vaší denní aktivitě, aniž byste museli otevírat příslušnou aplikaci. 

 

Počasí

Užitečný widget předinstalované aplikace Počasí v iOS 10 vám umožní snadno a rychle zjistit, co můžete od počasí v příštích několika hodinách očekávat, což se hodí zejména v případech, kdy hodně cestujete.

 

Nadcházející

Používáte Apple Kalendář? Pak se vám určitě bude hodit i widget Následující, který vás bude informovat o naplánovaných událostech, které vás v nejbližší době čekají. Widget počítá nejen s událostmi v Kalendáři, ale i s připomínkami a synchronizovanými událostmi na vašich sociálních sítích.

Kalendář

Neměli byste zapomenout ani na přidání widgetu Kalendář, který vám poskytne o něco hlubší náhled do vašeho rozvrhu. Po klepnutí na „Zobrazit více“ se vám ukážou všechny události, naplánované na konkrétní den.

Připomínky

Tvoříte to-do listy za pomoci nativní aplikace Připomínky? Přidejte si do svého seznamu i příslušný widget. Pokud nepoužíváte žádnou aplikaci třetích stran například pro tvorbu nákupních seznamů, můžete využít Připomínky.

Widgety aplikací třetích stran

Nevyhovuje vám některý z widgetů, předinstalovaných v iOS 10? Poměrně široký výběr nabízejí i vývojáři třetích stran. Kterých šest widgetů dokáže skvěle nahradit widgety nativních aplikací pro iOS?

Dark Sky

Dark Sky je skvělým způsobem, jak získat přehled o aktuálním počasí. Jedná se o jednu z nejlepších aplikací tohoto typu pro iOS, která s přesností ukazuje předpověď počasí na několik hodin dopředu. Stáhnout si ji můžete zde.

Google Keep

Google Keep je skvělou alternativou k Poznámkám pro iOS. Uvítají ho zejména ti, kterým Apple Notes přijdou po vizuální stránce příliš nudné. Google Keep dokáže nabídnout totéž, co nativní Poznámky, a navíc ještě dává uživateli možnost barevně označit jednotlivé poznámky a přidat k nim štítky. Poznámky navíc můžete vytvářet přímo ve widgetu bez nutnosti spouštět aplikaci.

OmniFocus 2

Nevyhovují vám Připomínky v iOS? Vyzkoušejte OmniFocus 2. Tato praktická aplikace se rychle stane vaším „druhým mozkem“. Nepatří mezi nejlevnější, ale nabízí skutečně širokou škálu nejrůznějších užitečných funkcí. Díky widgetu OmniFocus můžete vidět přesný přehled toho, co máte na daný den naplánováno, a můžete v něm i přidávat nové položky.

Google Maps

Dokonce i řada zarytých fanoušků Applu upřednostňuje Google Maps před Mapami pro iOS. Přestože se Apple Maps již v mnohém zlepšily, stále ještě existuje dost bodů, v kterých je Google Maps s přehledem překonají. Jejich widget pro iOS 10 je skvělou funkcí, která zahrnuje i přehled o dopravě bez nutnosti spuštění samotné aplikace.

Fantastical 2

Fantastical 2 je další skvělou alternativou k nativnímu Kalendáři pro iOS. Jeho uživatelské rozhraní je čisté a přehledné a nové záznamy můžete zadávat rychle a lehce. Fantastical 2 je rozhodně výkonnější, než se na první pohled může zdát, a určitě stojí za vyzkoušení.

Timepage

Kalendář pro iOS vám také dokáže nahradit Timepage od kultovní značky Moleskine. Mezi hlavní devízy Timepage patří přehledné a vizuálně příjemné uživatelské rozhraní. V Timepage se můžete podívat na souhrn vašeho dne, přehled počasí i události, které vás čekají v nadcházejícím týdnu.

 

Můžeme pomoci jinak?Kontaktujte nás